Referencje

Znalezione obrazy dla zapytania bismillahi
 

 HALAL POMAGA W OCZYSZCZANIU SERCA

Prorok Muhammad Znalezione obrazy dla zapytania sallallahu alayhi powiedział :

”Allah zapisał wyrozumiałość nad wszystko, więc jeśli dokonujecie uboju – dokonujcie jak najstaranniej, a jeśli będziecie uśmiercać zwierzę to jak najszybciej i naostrzcie wasze narzędzia, by nie męczyć zwierząt podczas uśmiercania.”

Abu Hurajra powiedział: Wysłannik Allaha rzekł: „ Allah jest dobry i akceptuje tylko to co dobre. Allah kazał wiernym, to samo co kazał Wysłannikom. Najwyższy powiedział ,, O Wy Wysłannicy: jedzcie dobre rzeczy i czyńcie dobro”. I powiedział Najwyższy ,, O Wy, którzy wierzycie jedzcie dobre rzeczy, którymi was obdarzyliśmy ”. A później Prorok Muhammad Znalezione obrazy dla zapytania sallallahu alayhi przypomniał Podróżującego mężczyznę, zakurzonego i z rozwianymi włosami, który wznosi ręce z prośbą do Allaha mówiąc: O Panie, O Panie, ale je zakazane, pije zakazane, jego ubranie jest zakazane i poprzednio jego pożywienie też było zakazane.

I jak on może być wysłuchany?” (Relacjonowali : Muslim, Tirmidhi i Ahmad)

Prorok Muhammad  Znalezione obrazy dla zapytania sallallahu alayhi  powiedział :

”To co jest dozwolone jest wyraźne i to co zakazane jest wyraźne. A między nimi są wątpliwe sprawy, o których nie wie większość ludzi. Ten, który unika wątpliwych spraw to czyści się dla swojej religii i honoru. A ten, który wpadł w wątpliwość to wpadł w zakazane. To podobne do pasterza, który wypasa koło czyjegoś terenu i prawdopodobnie stado wejdzie na ten teren. Każdy król ma swój własny teren, a obszarem zakazanym przez Allaha jest haram. I naprawdę w ciele jest organ i gdy będzie on dobre to dobre będzie całe ciało, a gdyby był chory to choruje całe ciało, naprawdę jest to serce.” (Przekazane przez Bukhari i Muslim)

Zabrania się jeść mięsa zwierzęcia mięsożernego, wyposażony w kły, takie jak lew, tygrys, niedźwiedź, gepard, słoń, wilk, pies, szakal, łasica, lis, wiewiórka i innych. A także mięsa ptaków drapieżnych, takich jak orzeł, jastrząb, kania, jastrząb, sowy i inne drapieżników mających szpony.

Ibn Abbas powiedział: „Prorok zabronił mięso jakiegokolwiek zwierzę mięsożerny i wszelkie ptaki drapieżne” (Przekazane przez Muslim)

W tych hadisów, rozumiemy znaczenie nadane zwierząt w islamie, muzułmanin nie powinien cierpieć niepotrzebnie bydło w czasie uboju. Rzeczywiście, nóż musi być ostrzone bez obecności zwierzęcia który nie może być ubite w widoku innych zwierząt. Zwierzę musi być dobrze traktowany, nie powinien przeciągać go na nogach, albo bić go na ziemię, ani unieruchomić stawiając stopę na jego szyję. Nie wywieszać, paść lub wyciąć kręgosłupa lub inne części jego ciała, jeśli jeszcze żyje.

Permalink do tego artykułu: http://briansoft.home.pl/autoinstalator/wordpress/?page_id=35&lang=pl

Referencje religijne

(S​ourate 2  Al Baqara​ – Krowa)​ [​Verset 168] « O ludzie! Jedzcie z tego, co jest na ziemi dozwolone i dobre, i nie chodźcie śladami szatana! Zaprawdę, on jest dla was wrogiem jawnym! » [Verset​ 172] « O wy, którzy wierzycie! Jedzcie dobre rzeczy; którymi was obdarzyliśmy, i dziękujcie Allahowi, jeśli Go czcicie! » [Verset​ 173] « On zakazał wam tylko: padliny, krwi i mięsa wieprzowego, i tego, co zostało złożone na ofiarę czemuś innemu niż Allahowi. Lecz ten, kto został do tego zmuszony, a nie będąc buntownikiem ani występnym, nie będzie miał grzechu. Zaprawdę; Allah jest przebaczający, litościwy! » (Sourate 5  Al-Mai’da – Stół Zastawiony) [Verset 3] «  Zakazane wam jest: padlina, krew …

Referencje naukowe

Wielu naukowców wykazały, że ubój rytualny halal był  „najlepszym sposobem”  uśmiercenia zwierząt: Jak pokazują badania naukowe bardzo trudno jest określić właściwe parametry narzędzi oszałamiających. W przypadku ogłuszania elektrycznego (u drobiu) ma to związek zarówno z wagą ptaków, liczbą osobników zanurzanych w wannach, w których są ogłuszane oraz oczywiście kondycją zwierząt, co jest cechą indywidualną i trudną do obliczenia. Co więcej, drób oszołamiany jest przeważnie w kąpieli wodnej metodą ciągłą (elektrody stanowią strzemiączko i elektrolit w którym zanurzana jest głowa ptaka) i proces przeprowadzany jest co najmniej na kilku ptakach, należy więc uwzględniać całkowite natężenie prądu miedzy dwiema elektrodami w zależności do liczby (czy wagi i kondycji) ptaków poddawanych jednocześnie oszołamianiu. …

Referencje prawne

                                       >> ROZPORZĄDZENIE RADY (WE) NR 1099/2009 z dnia 24 września 2009 r.                                           w sprawie ochrony zwierząt podczas ich uśmiercania <<                                                          >> UBÓJ RYTUALNY – Orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego << >> UBÓJ MUZUŁMAŃSKI – HALAL – Wnioski << >> OPINIA PRAWNA – Analiza Prawna <<